Real Madryt - Sevilla FC: Zapowiedź meczu

Starcie międzyKrólewskimi,a zespołem zAndaluzjizostało przełożone ze względu na uczestnictwo Realu wKlubowych Mistrzostwach Światapod koniec grudnia.
Dziś, naSantiago Bernabeulider tabeli podejmie 4. zespół ligi, co zwiastuje niesamowite emocje.
Dla podopiecznych Unaia Emerego będzie to arcyważne spotkanie,Sevillistaswygrywając z Realem mogą bowiem zbliżyć się do trzeciego Atletico na zaledwie dwa punkty i co ważniejsze, powiększyć przewagę nad piątą w tabeli Valencią, z którą najprawdopodobniej stoczą bój o udział w przyszłorocznej edycjiChampions League.
Real z kolei na ten moment ma zaledwie punkt przewagi nad Barceloną i cztery oczka więcej odRojiblancos.W obliczu sobotnich derbów Madrytu, Królewskim przyda się zapas punktowy, tym bardziej że przed nimi również mecz naCamp Nouz Barcą.

W obu drużynach pojawiło się w ostatnim czasie sporo kontuzji, jednak to gracze zAndaluzjimogą "pochwalić się" większą ilością absencji.
Unai Emery nie będzie mógł skorzystać z 10 zawodników pierwszej drużyny, w tym przede wszystkim z Tremoulinasa, Parejy, Banegi, Cotana, Reyesa i Gameiro. Niepewny jest również występ Beto i Krychowiaka, którzy dopiero co wyleczli urazy.

Lista nieobecnych w ekipeLos Blancosjest znacznie krótsza, w meczu z Sevillą nie zagrają na pewno Pepe, Modrić i Fabio Coentrao, którzy pozostają niezdolni do gry. Zabraknie też oczywiście Cristiano Ronaldo, któremu pozostał ostatni mecz zawieszenia.

Mecze Realu i Sevilli są zawsze niezwykle emocjonujące, a przede wszystkim z obfite w bramki. Od 2000 roku, zespoły te mierzyły się ze sobą 26 razy, a podczas tych starć pado 114 goli, co daje średnią 4.3 gola na mecz.

W ostatnich spotkaniach ligowych i pucharowych Real notorycznie tracił bramki w pierwszych minutach meczu. Carlo Ancelotii zapewniał, że ten element jest stopniowo poprawiany i żeKrólewscyzrobią wszystko by ponownie takiej sytuacji uniknąć. Tyle o ile z Cordobą i Sociedad szybką stratę bramki udało się odrobić, to w meczu z Atletico, gol wpuszczony w pierwszej minucie znacznie skomplikował sprawę. Z pewnością Sevilla również łatwo nie pozwoliłaby sobie na zaprzepaszczenie jakiejkolwiek przewagi.

Hiszpańskie dzienniki przewidują następujące 11-stki :

Real Madryt :Casillas - Carvajal/Arbeloa, Varane, Ramos, Marcelo/Nacho - Kroos, Isco, Khedira, James - Benzema, Bale

Sevilla :Beto/Rico - Coke, Carrico, Kołodziejczak, Navarro - Krychowiak, Mbia - Deulofeu, Iborra/Denis, Vitolo - Bacca

Początek meczu :Godzina 20:45
Transmisja :Od 20:40 w Canal + Sport

Zapraszamyrównież do naszegodziału z transmisjami internetowymi, gdzie dodawane są strony, na których można obejrzeć hiszpańskie drużyny w akcji!

Transmisje dzisiejszego meczu:

Real Madryt-Sevilla FC