Działacze

Josep Maria Bartomeu

Josep Maria Bar­to­meu i Flo­re­taobjął funkcję pre­zy­den­ta FC Bar­ce­lo­ny 23 stycz­nia 2014 po re­zy­gna­cji San­dro Ro­sel­la. Do tam­tej pory pełnił funkcję wi­ce­pre­ze­sa i jak po­wie­dział Ro­sell, był jego na­tu­ral­nym następcą po złożeniu dy­mi­sji.

Bar­to­meu uro­dził się w Bar­ce­lo­nie 6 lu­te­go 1963 roku. Jest socio Barcy numer 16836 od 1974 roku. W zarządzie klubu był od 1 lipca 2010 roku, po zwycięstwie San­dro Ro­sel­la w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich, pełnił wtedy funkcję wi­ce­pre­ze­sa ds. spor­to­wych. Co cie­ka­we w la­tach 2003-2005 rów­nież był w dy­rek­cji klubu - wów­czas był dy­rek­to­rem od­po­wie­dzial­nym za sekcję ko­szy­ków­ki.

Jest żonaty, ma dwójkę dzie­ci. Jest człon­kiem i dy­rek­to­rem ge­ne­ral­nym ADEL­TE Group, świa­to­we­go li­de­ra w bu­do­wie i do­sta­wie in­no­wa­cyj­nych rozwiązań tech­nicz­nych i za­awan­so­wa­nych usług tego sek­to­ra dla por­tów i lot­nisk, oraz EFS Equ­ipo Fa­ci­li­ty Se­rvi­ces, zespołu firm, zaj­mujących się obsługą tech­niczną ter­mi­na­li i urządzeń elek­tro­ma­gne­tycz­nych.

An­do­ni Zu­bi­zar­re­ta Ur­re­tapełni w klu­bie funkcję dy­rek­to­ra spor­to­we­go sek­cji piłkar­skiej. Pod­czas swo­jej ka­rie­ry piłkar­skiej, były bram­karz związany był z największy­mi klu­ba­mi ligi hisz­pańskiej: Ath­le­tic Club, Bar­ce­loną i Va­len­cią. Do ka­ta­lońskie­go klubu trafił po mun­dia­lu w Mek­sy­ku, na któ­rym był pod­sta­wo­wym bram­ka­rzem re­pre­zen­ta­cji Hisz­pa­nii. To właśnie w Bar­ce­lo­nie Zu­bi­zar­re­ta od­no­sił największe suk­ce­sy. Pod wodzą Jo­ha­na Cruyf­fa Bar­ce­lo­na czte­ry razy z rzędu zdobyła mi­strzo­stwo Hisz­pa­nii, a w 1992 roku trium­fo­wała w Pu­cha­rze Eu­ro­py. Zu­bi­zar­re­ta opuścił Camp Nou w 1994 roku, po prze­gra­nym z AC Milan fi­na­le Ligi Mi­strzów (0:4). Trzy lata po zakończe­niu ka­rie­ry Zu­bi­zar­re­ta objął sta­no­wi­sko dy­rek­to­ra spor­to­we­go w Ath­le­tic Club. Funkcję tę spra­wo­wał do 2004 roku. Po zakończe­niu pracy w ba­skij­skim klu­bie po­zo­stał związany ze świa­tem spor­tu, pra­cując jako eks­pert w te­le­wi­zji TVE i pisząc dlaEl País. Po wy­bo­rach pre­zy­denc­kich prze­pro­wa­dzo­nych 13 czerw­ca 2010 zastąpił w Bar­ce­lo­nie Txi­kie­go Be­gi­ri­sta­ina.

Człon­ko­wie zarządu