Trenerzy

Od lewej: Antonio Jose Gomez, Jose Antonio Pozanco, Jose Ramon de la Fuente, Ernesto Valverde, Jon Aspiazu, Joan Barbara, Edu Pons.

Ernesto Valverdeurodził się 9 lutego 1964 w Viandar de la Vera. Jako profesjonalny piłkarz występował na pozycji napastnika. W dzieciństwie grał w lokalnym klubie C.F. San Ignacio, z którego przeszedł do Deportivo Alavés, gdzierozpoczął zawodową karierę. Późniejspędził trochę czasu w drużynie Sestao S.C., ale dopiero w Espanyolu, do którego trafił latem 1986 roku, rozpoczął grę na najwyższym poziomie. Z ekipąPapużekzajął trzecie miejsce w lidze w sezonie 1986/87, a rok później awansował do finału Pucharu UEFA. Następnym krokiem w karierze Valverde były dwa sezony spędzone w Barcelonie, z którą zdobył Puchar Zdobywców Pucharów i Puchar Króla. Choć przypadł do gustu Johanowi Cruyffowi, liczne kontuzje uniemożliwiły mu pokazanie pełnychumiejętności. W latach 1990-96 Valverde występował w barwach Athleticu Bilbao, strzelając 50 bramek w 188 meczach. Rozegrał również jeden pojedynekw reprezentacji Hiszpanii (z Islandią 10 października 1990 roku). Powołanie do reprezentacji otrzymał już dwa lata wcześniej, jednak doznał kontuzji podczas zgrupowania. Valverde zakończył karierę piłkarską w 1997 roku w Mallorce.

W swojej trenerskiej karierze Ernesto Valverde prowadził Athletic(2003-2005 i 2013-2017), Espanyol(2006-2008), Olympiakos (2008/2009 i 2010-2012), Villarreal (2009/2010) i Valencię (2012/13). 1 czerwca 2017roku podpisał dwuletni kontrakt z pierwszą drużyną Barcy.

Jon Aspiazu, drugi trener.Urodzony 5 listopada 1962 roku w Bilbao.Prawa ręka Ernesto Valverde od piętnastu lat. Zwykle ogląda pierwsze połowy meczów z wysokości trybun. Jako piłkarz występował jako pomocnik w Athleticu, Herculesie, Sestao i Deportivo La Coruna.

Joan Barbara, asystent.Urodzony 23 lipca 1966 roku w Hospitalet de Llobregat koło Barcelony. Były piłkarz m.in. Sabadell i Salamanki.Drugi trener Barçy B za czasów Luisa Enrique i Eusebio, następnie asystent Asturyjczykaw pierwszym zespole. Ma duże doświadczenie w Barcelonie, przede wszystkim jeśli chodzi o współpracę pierwszej drużyny z Barcą B ijuvenilem.

José Ramon de la Fuente, trener bramkarzy.Urodzony 22 grudnia 1970 roku w miejscowości Castell-Platja d'Aro w Katalonii. Były bramkarz m.in. Barcy B (1994/95), Toledo, Cordoby, Gimnasticu Tarragona, Girony i Sabadell.W Barcelonie trenuje bramkarzy od 2012 roku. Współpracował z Tito Vilanovą, Gerardo Martino i Luisem Enrique.

Antonio Jose Gomez, trener przygotowania fizycznego.Przeszedł do Barcelony w 2012 roku z Cartageny. Wcześniej współpracował m.in. z Rafaelem Benitezem w Liverpoolu.

Jose Antonio Pozanco, trener przygotowania fizycznego.Pracował w szkółce FC Barcelony, a następnie przez pewnien czas z Frankiem Rijkaardem. Od 2008 roku jest zaufanym człowiekiem Ernesto Valverde.

Edu Pons, trener przygotowania fizycznego.Trafił do pierwszej drużyny Barcy w 2012 roku,zajmując miejsce zwolnione przez Lorenzo Buenaventurę. Wcześniej pracował wjuveniluA Barcelony.