Komunikat Barcelony od nośnie kary nałożonej przez UEFA

FC Barcelona wydała oficjalny komunikat odnośnie kary, jaką UEFA nałożyła na nią za zachowanie kibiców Blaugrany podczas finału Ligi Mistrzów na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Poniżej prezentujemy oświadczenie katalońskiego klubu.

• Wobec informacji pojawiających się w mediach i dotyczących kary, jaką UEFA nałożyła na nasz klub z powodu wniesienia przez kibiców katalońskich flag podczas finału Ligi Mistrzów w Berlinie FC Barcelona ogłasza:
  • Kiedy klub dowiedział się o możliwej karze ze strony UEFA, jego organy prawne rozpoczęły pracę nad argumentacją i wysłały pismo do federacji europejskiej, dzięki czemu możliwa sankcja polegająca na zamknięciu trybun Camp Nou została przeobrażona w sankcję ekonomiczną o najmniejszym wymiarze zgodnie z regulaminem UEFA.

Taka zmiana decyzji była postrzegana przez FC Barcelonę jako ważny krok naprzód w tym procesie.

Klub niezwłocznie zakomunikował UEFA, że nie zgadza się z karą, broniąc tym samym praw do swobodnego wyrażania opinii swoichsociosoraz kibiców, i chciał ponownego rozpatrzenia zaistniałych wydarzeń, aby w przyszłości uniknąć podobnej sankcji, która jest uważana za niesprawiedliwą i niewspółmierną.

Klub uznał za właściwe dalsze walczenie o bardziej adekwatne postępowanie i zakomunikował to UEFA. Przed zakończeniem okresu, w którym można było składać apelację, europejska federacja zaakceptowała rozwiązanie polegające na tym, że FC Barcelona nie będzie składała apelacji, a w zamian spotka się z UEFA w celu rozwiązania sprawy w sposób dyplomatyczny. Data przyszłego spotkania zostanie uzgodniona.

FC Barcelona wyraża przekonanie, że z całej siły i przy zastosowaniu najbardziej odpowiedniej strategii,musi chronić swoich praw oraz zbiorowych praw swoich socios oraz kibiców.