Iniesta zakończył mecz z urazem

Zdjęcie: Paolo Bruno

Lu­is En­ri­que ujaw­nił, że Andrés In­ie­sta mu­siał opuścić bo­isko we wczo­raj­szym me­czu z Fio­ren­tiną z po­wo­du pew­nych do­le­gli­wości fi­zycz­nych. Na ten mo­ment wy­da­je się, że uraz ka­pi­ta­na FC Bar­ce­lo­ny nie jest po­ważny.

Mimo wszystko Andrés Iniesta przejdzie dziś badania medyczne w Barcelonie. Być może Luis Enrique nie wystawi go w środowym meczu o Puchar Gampera, aby piłkarz był w pełni gotowy na spotkanie o Superpuchar Europy z Sevillą, które odbędzie się 11 sierpnia w stolicy Gruzji Tbilisi.

Iniesta doznał kontuzji najprawdopodobniej w jednej z akcji w trakcie pierwszej połowy meczu z Fiorentiną, kiedy daleko wyciągnął nogę, aby odzyskać piłkę. Pomocnik Barçy otrzymał także silne uderzenie od przeciwnika. Na początku piłkarz z Fuentealbilli kontynuował grę, lecz później został zastąpiony przez Munira, a na jego pozycję przesunięto Rafinhę.