Kluczowe dni dla Pedro i Adriano

Obecny tydzień może być bardzo gorący, jeśli chodzi o transfery w Barçy.Mundo Deportivo i Sport informują, że już w najbliższych godzinach może zostać sfinalizowane przejście Pedro do Manchesteru United, z kolei Adriano ma poprosić o możliwość odejścia do Romy.

Na jutrzejszy poranek przewidziane jest spotkanie wiceprezesa wykonawczego Manchesteru United Eda Woodwarda z przedstawicielami Barcelony. Wtedy też reprezentant angielskiego klubu wyłoży na stół ofertę za Pedro, która zapewne oscylować będzie w granicach 30 milionów euro. Ostateczna kwota zależeć będzie od tzw. zmiennych. Manchester United będzie chciał ograniczyć je do minimum, aby jednorazowo zapłacić ok. 25 mln. Barça z kolei nie chce puścić Pedro za mniej niż 30 milionów. Tak czy inaczej są to sumy dalekie od zapisanej w klauzuli Kanaryjczyka kwoty 150 mln, która zdaniem Sportu jednak nie uległa zmianie przy okazji przedłużenia umowy zawodnika do 2019 roku, jakiego dokonano dwa dni przed finałem Ligi Mistrzów w Berlinie.

Przypadek Adriano jest nieco inny – Brazylijczyk ma większe pole manewru, ponieważ Roma, jego prawdopodobny nowy klub, już zakomunikowała, że może poczekać na zamknięcie transferu do końca sierpnia. Mimo to agent lewego obrońcy Paulo Affonso Neves spotka się również jutro z przedstawicielami FC Barcelony i spróbuje przyspieszyć odejście swojego klienta. W 2013 roku Adriano przedłużył kontrakt z Dumą Katalonii do końca sezonu 2016/17, jednak ostatni rok jest opcjonalny i zależy od liczby meczów rozegranych przez zawodnika w kampanii 2015/16. Adriano chciał w pewnym momencie podpisać umowę z Barçą na kolejne trzy lata, lecz Katalończycy zdecydowanie odmówili.

Z kolei AS Roma oferuje Brazylijczykowi właśnie trzyletni kontrakt i to może zdecydować o tym, iż Adriano jednak przeniesie się tego lata na Stadio Olimpico. Agent piłkarza poinformował Barçę, że oferta wicemistrzów Włoch może zostać zwiększona w najbliższych dniach, co byłoby jasnym sygnałem z ich strony, iż pragną oni zamknąć operację jak najszybciej.

Dziś Luis Enrique i Juan Carlos Unzué spotkają się dyrektorem sportowym Robertem Fernándezem, aby zdefiniować kluczowe działania na najbliższe kilka tygodni i omówić, jakie ruchy transferowe mogą zostać przeprowadzone w sierpniu.

W uzupełnieniu doniesień transferowych z Barcelony należy jeszcze dodać, że jeszcze dziś Adama Traoré może polecieć do Liverpoolu, aby przejść badania medyczne, w oczekiwaniu na oficjalne porozumienie pomiędzy Blaugraną a The Reds. Piłkarz czeka na telefon od swojego agenta, by opuścić szeregi Barçy B i dołączyć do zespołu Brendana Rodgersa.