Ponad 15 tysięcy kibiców oddało wczoraj hołd Johanowi Cruyffowi.

Wczoraj otwarta została specjalna przestrzeń na Camp Nou, gdzie kibice mogą oddać hołd zmarłej legendzie FC Barcelony Johanowi Cruyffowi. Fani nie tylko katalońskiego klubu tłumnie zjawili się na obiekcie Barçy, aby pożegnać wielkiego futbolowego mistrza.

FC Barcelona zaplanowała wczoraj zamknięcie wejścia do wspomnianego obszaru na godzinę 19:00, jednak ogromne kolejki sprawiły, że ostateczne zamknięcie nastąpiło nieco później. Fani Barçy i innych klubów tłumnie zjawili się na Camp Nou, aby okazać swoją wdzięczność, uznanie i miłość do wielkiego Johana Cruyffa. W sumie tylko wczoraj hołd legendarnemu Holendrowi oddało aż 15 158 osób.

Na trybunie głównej stadionu Barçy pojawili się przedstawiciele każdej grupy wiekowej. Dziadkowie, dzieci, wnukowie, prawnukowie. Ci pierwsi pamiętają Cruyffa z czasów, gdy ten był piłkarzem. Z kolei ci drudzy, gdy prowadził on Barçę z ławki trenerskiej. Kolejni dorastali w czasach triumfów święconych przez Barcelonę Pepa Guardioli, zaś ostatni już teraz wiedzą, że klub będzie podążał modelem wyznaczonym przez Cruyffa, ponieważ jest on nie do odrzucenia.

Oprócz zwykłych kibiców hołd holenderskiej legendzie oddały także znane osobistości takie jak: Josep Maria Bartomeu wraz z większą częścią swojego zarządu, Joan Laporta, Carles Puigdemont (prezydent katalońskiego parlamentu), Arur Mas (poprzednik Puigdemonta), Carles Rexach, José Mari Bakero oraz Florentino Pérez, Emilio Butragueńo czy Amancio Amaro (były zawodnik Realu). Nie zabrakło również delegacji pierwszego koszykarskiego zespołu FC Barcelony. Pozostałe sekcje pożegnają się z Johanem Cruyffem w poniedziałek i wtorek.

Do najbliższego wtorku do godziny 19:00 w dalszym ciągu będzie można udać się na trybunę główną Camp Nou, aby oddać hołd Johanowi Cruyffowi. Przewiduje się, że po wtorkowym treningu Luis Enrique wraz ze swoimi graczami udadzą się w to miejsce, aby pożegnać człowieka, który odcisnął swoje piętno na ostatnich 40 latach w historii katalońskiego klubu.

Wciąż nie wiadomo, czy w tym miejscu pojawią się osoby tak bliskie Cruyffowi jak Pep Guardiola czy Xavi Hernández. Nie wiemy również, czy na podobny gest zdecydują się dwaj byli prezydenci FC Barcelony: Josep Lluis Nuńez i Sandro Rosell.