Mundo Deportivo: Przyszłość Cillessena zależy od transferów angielskich zespołów

Źródło: FCBarcelona.es

Mundo Deportivoinformuje, że Jasper Cillessen może ostatecznie trafić do Anglii lub do Włoch. Kilka drużyn jest zainteresowanych sprowadzeniem Holendra i wszystko zależy od skutecznościangielskich klubów na rynku transferowym.

Media donoszą, że Thibaut Courtois jest bliski dołączenia do Realu Madryt. Z tego względu Chelsea chce sprowadzić Alissona z Romy lub Handanovicia z Interu. Oba włoskie zespoły uważają, że dobrym zastępstwem dla ich bramkarzy byłby Jasper Cillessen. Wiele wskazuje jednak na to, że Alisson może ostatecznie trafić do Liverpoolu, który także jest zainteresowany rezerwowym bramkarzem FC Barcelony. Holender był łączony zThe Redsjuż w maju, po poważnych błędach Kariusa w finale Ligi Mistrzów.

Należy wspomnieć, że Cillessen powiedział, że jest szczęśliwy w Barcelonie. Zawodnik nigdy jednak nie ukrywał, że chciałby odgrywać większą rolę w zespole. Klub rozważyłby jego sprzedaż, gdyby wpłynęła oferta w wysokości około 25-30 milionów euro.

Dobre występy 29-latka na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów zdecydowanie pomogły drużynie wygrać dwa Puchary Króla. Ponadto Holender dobrze prezentował się na boisku, gdy musiał zastąpić Marca-André ter Stegena. W minionym sezonie Cillessen wystąpił w 11 spotkaniach (dziewięć w Pucharze Króla, jedno w LaLidze i jedno w Lidze Mistrzów) i wpuścił tylko trzy bramki. Solidne występy bramkarza sprawiają, że jest on dobrą okazją na rynku transferowym dla wielu dużych klubów.